Co warto zobaczyć na Korfu?

W poprzednim wpisie przedstawiliśmy najpiękniejsze plaże na Korfu, tym razem skupimy się na innych atrakcjach wyspy. Co warto zobaczyć na Korfu? Poniżej lista najważniejszych atrakcji na Korfu. Zapraszamy!

Jakie plaże warto zobaczyć na Korfu, TOP 10 najpiękniejszych plaż na Korfu, znajdziesz w naszym ostatnim wpisie – najlepsze plaże na Korfu.

Bella Vista Viewpoint

Jadąc od strony Paleokastritsa na Zamek Angelokastro, obowiązkowo należy zatrzymać się w tym miejscu. Punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na pobliskie miejscowości. Paleokastrisa, Liapades i okoliczne zatoki. Dojazd na miejsce wąskimi uliczkami, często o szerokości jednego samochodu. Warto udać się w to miejsce przed południem, ponieważ czasami ciężko znaleźć miejsce parkingowe.

Angelokastro – Zamek Aniołów

To miejsce warto odwiedzić, ponieważ zbudowane jest na najwyższym wzgórzu w okolicy. Przepiękne widoki z tego miejsca są gwarantowane. Zamek był jednym z najważniejszych kompleksów obronnych Korfu. Powstanie zabudowań w tym miejscu szacowane jest na okres Bizantyjski między V-VII w. Aby wejść na zamek trzeba pokonać krótką 10 minutową drogę po schodach, wstęp jest płatny i wynosi 3 euro.

7th Heaven Cafe

Bardzo popularna kawiarnia, w północno – zachodniej części wyspy, znana przede wszystkim ze szklanego balkonu, który stanowi świetny punkt widokowy na okalające to miejsce klify. Niestety w sezonie jest to miejsce bardzo zatłoczone, dlatego jeżeli planujemy w tym miejscu coś zjeść warto nastawić się na dłuższy czas obsługi.

Cliff View Point

Jadąc na przylądek Drastis, tuż obok parkingu oznaczonego na mapie Google jako „Cape Drastis Parking” warto udać się na punkt widokowy na pobliskie klify. Widoki gwarantowane. Uwaga, bo jest wysoko nie polecamy tego miejsca dla osób z lękiem wysokości.

Przylądek Drastis – Cape Drastis

Jest to jedno z tych miejsc na Korfu, które warto zobaczyć. Malownicze formacje wystające z wody i białe klify. Jeżeli chcemy się wykąpać w tym miejscu to samochód należy zostawić na parkingu oznaczonym na Google Maps jako Cape Drastis Parking i pieszo ruszyć w dół robiąc około 15 minutowy spacer.

Kanał Miłości w Sidari – D’Amour Canal

Przez wiele osób to miejsce jest uważane za mocno przereklamowane. Jeżeli będziecie na północy wyspy – np. odwiedzając przylądek Drastis rekomendujemy odwiedzenie tego miejsca również. Legenda głosi, że kto przepłynie kanał ten będzie miał szczęście w miłości. Będąc w Sidari warto też podejść do tzw. Małego Kanału Miłości, łatwo znajdziecie miejsce na mapie wpisując w google Small DAmour Canal

Kerkira

Wyspa Korfu uważana jest za najmniej „grecką” wyspę, i stolica nie jest tutaj wyjątkiem. Jeżeli ktoś spodziewa się typowej greckiej zabudowy, z białymi domkami to będzie zaskoczony. Włoskie wpływy na wyspie dobitnie odbiły się na architekturze tego miasta. Charakterystyczna zabudowa i wąskie uliczki sprawiają, że można poczuć się jak we włoskim mieście. Stolica wyspy ma dużo do zaoferowania, przede wszystkim warto odwiedzić pobliskie umocnienia: Starą i Nową Fortecę, z których rozciąga się niesamowity widok. W centrum warto zwrócić uwagę także na Kościół św. Spirydona, który wraz ze swoją dzwonnicą stanowi charakterystyczny punkt miasta. Liczne knajpki i dyskoteki sprawiają, że miasto nie zasypia do późnych godzin nocnych, więc osoby które nastawiają się na imprezowanie z pewnością się nie zawiodą.

Wiatrak

Będąc w stolicy można zrobić sobie spacer do pobliskiego wiatraka, który zlokalizowany jest na cyplu w południowej części Kerkiry. Spacer nadmorską promenadą zajmie nam około 20 minut. Wiatrak jest dobrze zachowany, a sam cypel stanowi dobry punkt widokowy na zatokę jachtów i Starą Twierdzę.

Klasztor Vlacherna i widok na lotnisko

Podczas wizyty w stolicy gorąco rekomendujemy, żeby odwiedzić także klasztor Vlacherna oraz punkt widokowy na lotnisko. W pobliżu klasztoru znajduje się duży darmowy parking. Za 2.5 euro można udać się także w krótki rejs na tzw. Mysią Wyspę czyli Pontikonisi Island. Fani lotnictwa ( i nie tylko) z pewnością docenią widok lądujących samolotów z murku pobliskiej zapory.

Achillion – Pałac Sisi

Jeżeli interesujecie się architekturą i historią warto odwiedzić to miejsce. Achillion to XIX wieczny neoklasyczny pałac w którym znajdziemy piękny ogród i mnogą liczbę posągów. Dodatkową atrakcją jest także widok na pobliską stolicę i lądujące samoloty.

Aqualand Corfu Water Park

Świetna atrakcja zwłaszcza dla osób z dziećmi i miłośników szaleństw wodnych. Park wodny jest sporych rozmiarów, a duża ilość zjeżdżalni wodnych trafi w gusta nawet najbardziej wymagających osób.

Old Pertihia

Wioska położona wysoko w górach w pobliżu najwyższego szczytu wyspy – góry Pantokrator. Do niedawna wioska była niemal całkowicie opuszczona i zyskała przydomek wioski duchów.  Pierwsze zabudowania powstały w tym miejscu prawdopodobnie w  XIII wieku. Obecnie coraz więcej domów jest odrestaurowywanych i zasiedlanych (w tym momencie około 35%), więc trudno nazywać ją opuszczoną. W centrum wioski w sezonie turystycznym działają lokalne tawerny, istnieje także kilka punktów noclegowych. Strefa została wpisana na listę greckiego dziedzictwa historycznego.  Miejsce to polecamy szczególnie dla miłośników historii i osób które chcą na moment „przenieść się” w czasie.

Góra Pantokrator

Będąc w wiosce Old Perithia warto udać się także na górę Pantokrator. Jest to idealny punkt widokowy na niemal całą wyspę. Na szczyt można dotrzeć zarówno pieszo jak i samochodem. Droga z licznymi serpentynami może stanowić lekkie wyzwanie dla niedoświadczonych kierowców.  Widoki na górze powinny jednak zrekompensować wszelkie wysiłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *